Сповістити про помилку
  Ми поважаємо Ваше право на захист персональних даних, тому вказана тут інформація буде використана нами виключно для розгляду та відповіді на Ваш запит. Ваші контакти ніколи не будуть передані третім особам.
  Дякуємо!
  Ми отримали Вашого листа. Ознайомимося і відповімо як тільки дійдуть лапи!
  Усi сервicи
  services-image

  Facebook

  7 порад
  Двофакторна автентифікація
  • Двофакторна автентифікація
  • Фішинг
  • Сповіщення про вхід
  • Відкриті сесії
  • Контроль додатків
  • Способи відновлення
  • Пароль до облікового запису

  Двофакторна автентифікація

  Оновлено

  Двофакторна автентифікація — додатковий рівень захисту для вашого облікового запису на випадок, якщо зловмисник якимось чином дізнається (підгляне, вгадає тощо) ваш пароль.

  Вона передбачає, що при вході в обліковий запис з нового пристрою та браузера Facebook, окрім пароля, вимагатиме додаткове підтвердження вашої ідентичності. Таким підтвердженням може бути sms з одноразовим кодом; додаток для смартфона (iOS або Android), який автоматично генеруватиме такі коди; набір із 10 одноразових резервних кодів, які ви можете роздрукувати чи переписати в блокнот; фізичний ключ безпеки, який треба вставляти в USB-порт, наприклад, YubiKey.

  Якщо зловмисник знає ваш пароль, не маючи другого фактора (якогось із перерахованих вище), він не зможе зайти у ваш обліковий запис. І навпаки: маючи лише другий фактор, зловмисник не отримає доступу до вашого облікового запису — йому потрібно буде також дізнатись ваш пароль.

  Як налаштувати двофакторну автентифікацію на Facebook?

  1. У вікні Facebook натисніть чорну стрілочку у правому верхньому куті, а в меню, що з’явиться, оберіть «Налаштування та конфіденційність» >> «Налаштування».

  2. На сторінці, яка відкриється, оберіть вкладку «Безпека й авторизація». Прогортайте сторінку вниз, поки не побачите напис «Використання двоетапної перевірки». Натисніть на кнопку «Редагувати». Також це можна зробити за посиланням: https://www.facebook.com/security/2fac/settings/

  3. Ви побачите вікно з поясненням, що таке двофакторна автентифікація, а нижче Facebook пропонує способи захисту: sms-повідомлення або додаток. Коли ви обираєте один із способів автентифікації, іноді Facebook може попросити ввести пароль, щоб переконатись, що це справді ви, а не зловмисник, що сів за ваш комп’ютер, поки ви вийшли за кавою.

  4. Для того, щоб отримувати другий фактор за допомогою sms-повідомлення, обираємо опцію «SMS» та натискаємо «Далі».

  Якщо у вас прикріплено номер телефону – обираєте його або ж можете обрати інший номер телефону. У наступному вікні вводимо свій номер телефона, на який прийде код підтвердження. Вводимо цей код у наступному вікні.

  Двофакторну аутентифікацію увімкнуто! Тепер щоразу при вході з нового браузера вам треба буде вводити і пароль, і код із sms. Утім sms не є ані найзручнішим, ані найбезпечнішим способом отримувати другий фактор. Ось чому зараз ми розглянемо альтернативні способи.

  Генератор кодів Google — це додаток для смартфона (Android чи iOS), що генеруватиме коди другого фактора прямо на вашому телефоні, не потребуючи для цього з’єднання з мобільним оператором.

  1. Щоб генерувати коди за допомогою додатка на телефоні, спершу треба встановити додаток «Генератор кодів Google» на ваш смартфон: з Google Play для Android або з App Store для iOS.

  2. Після цього у вікні налаштування двофакторної аутентифікації знаходимо опцію «Додаток для автентифікації» та натискаємо «Налаштувати». На екрані з’явиться QR-код. Відкрийте додаток «Google Authenticator» на своєму смартфоні та відскануйте QR-код. У додатку з’явиться рядок із назвою вашого облікового запису та кодом із шести цифр, який буде оновлюватися кожні 30 секунд. На екрані комп’ютера натисніть «Далі», а в новому вікні введіть шестизначний код з додатка та натисніть «Далі».

  Готово! Тепер ви можете використовувати додаток на смартфоні для отримання другого фактора!

  Після цього слід неодмінно згенерувати резервні коди відновлення.

  Увага! Якщо ви втратите телефон, на якому налаштований другий фактор (sms, генератор кодів тощо), та не маєте довірених пристроїв, резервні коди — це єдиний спосіб увійти у свій обліковий запис.

  Щоб отримати резервні коди, у вікні налаштування двофакторної аутентифікації знайдіть опцію «Коди відновлення» та натисніть «Налаштувати». Facebook попросить вас ввести пароль. Після цього на екрані з’являться 10 восьмизначних кодів. Кожен із них можна використати один раз як другий фактор для входу у свій обліковий запис. Після того, як ви використали код, він стає неактивним. У будь-який момент ви можете згенерувати новий набір із 10 кодів, але тоді всі невикористані коди зі старого набору стають неактивними. Коди можна роздрукувати, завантажити як файл або переписати та зберігати в надійному місці.

  Також це можна зробити за посиланням: https://www.facebook.com/security/2fac/factors/recovery-code/

  Отже, тепер щоразу при вході в обліковий запис Facebook з недовірених пристроїв вам треба буде вводити і пароль, і другий фактор. За замовчуванням вам пропонуватиметься один спосіб (наприклад, Генератор кодів Google), однак якщо цей спосіб вам зараз недоступний, ви можете натиснути на «Need another way to authenticate?» («Потрібен інший спосіб аутентифікації?») і обрати будь-який зі способів отримання другого фактора, який ви попередньо налаштували.

  Що таке довірений пристрій, про який згадувалось вище? Пристрій вважається довіреним, якщо при першому вході в обліковий запис з браузера ви обрали опцію надалі не запитувати другий фактор. Для Facebook це означає, що під час входу ви обрали опцію «Зберегти браузер». Це може бути зручно, однак не варто робити довіреними пристрої, якими користується ще хтось, крім вас.

  У будь-який момент ви можете видалити всі довірені пристрої. Для цього слід прогорнути донизу вікно «Безпека й авторизація», знайти розділ «Авторизовані входи» та натиснути «Переглянути». Тут же ви можете прибрати пристрій з переліку довірених.

  • Браузерний
  • Windows
  • MacOS
  • Android
  • iOS
  services-image

  Facebook

  7 порад
  Пріоритетно
  Двофакторна автентифікація

  Додатковий рівень захисту для вашого облікового запису на той випадок, якщо зловмисник дізнається ваш пароль.

  Пріоритетно
  Фішинг

  Фішинг – найпоширеніша атака на обліковий запис.

  Сповіщення про вхід

  Сповістить, якщо хтось зайшов у ваш обліковий запис.

  Відкриті сесії

  Якщо ви закрили вкладку чи вікно браузера, це не означає, що ви вийшли зі свого облікового запису.

  Контроль додатків

  Додатки – це сторонні сервіси та програми, які мають певний доступ до вашого облікового запису.

  Способи відновлення

  Не дайте зловмиснику скористатись можливістю скинути пароль.

  Пароль до облікового запису

  Пароль – це найперший рівень захисту вашого облікового запису.

  Захистіть пристрої

  Незахищені пристрої - шлях до втрати всього
  services-image
  Windows
  7 порад
  services-image
  MacOS
  6 порад
  services-image
  Android
  8 порад
  services-image
  iOS
  6 порад

  Ваш особистий гід по безпеці та цифровій свободі

  Ми допомогаємо українським журналістам, правозахисникам та громадським активістам вирішувати проблеми у цифровій безпеці: проводимо консультації та аудити з цифрової безпеки, допомагаємо захищати акаунти та пристрої, пояснюємо принципи безпеки на пальцях на тренінгах та вебінарах.