Зв’язатись з фахівцями
Закрити
Зв’язатись з фахівцями
  Ми поважаємо Ваше право на захист персональних даних, тому вказана тут інформація буде використана нами виключно для розгляду та відповіді на Ваш запит. Ваші контакти ніколи не будуть передані третім особам.
  Дякуємо!
  Ми отримали Вашого листа. Ознайомимося і відповімо як тільки дійдуть лапи!

  Двофакторна аутентифікація

  Двофакторна аутентифікація — додатковий рівень захисту для вашого облікового запису на той випадок, якщо зловмисник якимось чином дізнається (підгляне, вгадає тощо) ваш пароль.

  Вона передбачає, що при вході в обліковий запис з нового пристрою та браузера Google, окрім пароля, вимагатиме додаткове підтвердження вашої ідентичності.

  Таким підтвердженням може бути sms з одноразовим кодом; додаток для смартфона (iOS або Android), який автоматично генеруватиме такі коди; набір із 10 одноразових резервних кодів, які ви можете роздрукувати чи переписати в блокнот; сповіщення на смартфон Google Prompt; фізичний ключ безпеки, який треба вставляти в USB-порт, наприклад, YubiKey.

  Якщо зловмисник знає ваш пароль, не маючи другого фактора (якогось із перерахованих вище), він не зможе зайти у ваш обліковий запис. І навпаки: маючи лише другий фактор, зловмисник не отримає доступ до вашого облікового запису — йому потрібно буде також дізнатись ваш пароль.

  Як налаштувати двофакторну аутентифікацію на Google?

  1. Зайдіть у налаштування вашого облікового запису. Для цього у вікні Gmail натисніть на фото користувача чи ініціали у верхньому правому куті, а у віконці, що з’явиться, на кнопку «Обліковий запис Google».

  2. У вікні налаштувань облікового запису оберіть вкладку «Безпека». Також ви можете потрапити сюди за посиланням: https://myaccount.google.com/security

  3. Вікно налаштувань безпеки прогортайте трохи вниз, до розділу «Вхід в обліковий запис Google». Знайдіть під ним напис «Двохетапна перевірка» та натисніть на нього.

  4. З’явиться вікно з роз’ясненням, що таке двофакторна аутентифікація. Натисніть на кнопку «Розпочати». Далі Google попросить вас ввести пароль до вашого облікового запису. Це потрібно, аби переконатись, що двофакторну вмикаєте справді ви, а не хтось, хто сів за ваш комп’ютер, поки ви відійшли взяти кави.

  5. Після введення пароля ми потрапляємо до вікна налаштування двофакторної аутентифікації. Якщо ви вже використовуєте цей обліковий запис на мобільному пристрої, Google насамперед запропонує вам як другий фактор «Отримувати сповіщення від Google». Цей спосіб має свої переваги, але й недоліки, про які поговоримо пізніше. За бажанням, ви зможете його налаштувати згодом. Натискаємо опцію «Оберіть інший спосіб», а у віконці, що відкрилось: «Текстове повідомлення або голосовий виклик». У вікні, що з’явилося, введіть свій номер телефона, залиште обраною опцію «Текстове повідомлення» та натисніть «Далі». У наступному вікні введіть код, який ви отримаєте в sms, та натисніть «Далі». В останньому вікні Google перепитає, чи справді ви хочете увімкнути двофакторну аутентифікацію. Натисніть «Увімкнути».

  Двофакторну аутентифікацію увімкнуто! Тепер щоразу при вході з нового браузера вам треба буде вводити і пароль, і код із sms. Утім sms не є ані найзручнішим, ані найбезпечнішим способом отримувати другий фактор. Ось чому зараз ми розглянемо альтернативні способи.

  Генератор кодів Google — це додаток для смартфона (Android чи iOS), що генеруватиме коди другого фактора прямо на вашому телефоні, не потребуючи для цього з’єднання з мобільним оператором.

  1. Щоб генерувати коди за допомогою додатка на телефоні, спершу слід встановити додаток «Генератор кодів Google» на ваш смартфон: з Google Play для Android або з App Store для iOS.

  2. Після цього у вікні налаштування двофакторної аутентифікації слід знайти опцію «Додаток Google Authenticator» та натиснути «Згенерувати». Оберіть тип вашого мобільного пристрою (Android чи iPhone) та натисніть «Далі». Після цього на екрані з’явиться QR-код. Відкрийте додаток «Google Authenticator» на своєму смартфоні та відскануйте QR-код. У додатку з’явиться рядок із назвою вашого облікового запису та кодом із шести цифр, який буде оновлюватись кожні 30 секунд. На екрані комп’ютера натисніть «Далі», а в новому вікні введіть шестизначний код із додатка та натисніть «Підтвердити».

  Готово! Тепер ви можете використовувати додаток на смартфоні для отримання другого фактора!

  Після цього слід неодмінно згенерувати резервні коди відновлення.

  Увага! Якщо ви втратите телефон, на якому налаштований другий фактор (sms, генератор кодів тощо), та не маєте довірених пристроїв, резервні коди — це єдиний спосіб увійти до свого облікового запису.

  Щоб отримати резервні коди, у вікні налаштування двофакторної аутентифікації знайдіть опцію «Резервні коди» та натисніть «Згенерувати». Після цього на екрані з’являться десять восьмизначних кодів. Кожен із них можна використати один раз як другий фактор для входу до свого облікового запису. Після того, як ви використали код, він стає неактивним. У будь-який момент ви можете згенерувати новий набір із 10 кодів, але тоді усі невикористані коди зі старого набору стають неактивними. Коди можна роздрукувати, завантажити як файл або переписати та зберігати в надійному місці.

  Сповіщення від Google (або Google Prompt) — спосіб отримання другого фактора, який Google активно вам пропонуватиме увімкнути, якщо ваш обліковий запис використовується на смартфоні. Для його використання не треба вводити жодних кодів, лише розблокувати свій мобільний та обрати кнопку «Так» з-поміж двох опцій, які вам пропонуються. Цей спосіб зручний, оскільки не треба копіювати та вводити коди. Але є ризик, що ви випадково чи через неуважність натиснете опцію «Так» у той момент, коли зловмисник намагатиметься зайти до вашого облікового запису.

  Отже, тепер щоразу при вході до облікового запису Google з недовірених пристроїв вам треба буде вводити і пароль, і другий фактор. За замовчуванням вам пропонуватиметься один спосіб (наприклад, «Генератор кодів Google»), однак якщо цей спосіб вам зараз недоступний, ви можете натиснути на «Спробувати інший спосіб» і обрати будь-який зі способів отримання другого фактора, який ви попередньо налаштували.

  Що таке довірений пристрій, про який згадувалось вище? Пристрій вважається довіреним, якщо при першому вході в обліковий запис з браузера ви обрали опцію надалі не запитувати другий фактор. Для Google це означає, що під час входу ви не прибрали позначку «Не запитувати на цьому комп’ютері». Це може бути зручно, однак не варто робити довіреними пристрої, якими користується ще хтось, крім вас.

  У будь-який момент ви можете видалити всі довірені пристрої. Для цього прогортайте донизу вікно налаштування двофакторної аутентифікації, знайти розділ «Надійні пристрої» та натисніть «Скасувати для всіх».

  Двофакторна аутентифікація

  Для того, щоб почати використовувати Telegram на новому мобільному пристрої, вам треба ввести код із SMS, який ви отримаєте на свій телефонний номер.

  Якщо зловмисник може зробити копію вашої SIM-карти або перехоплювати ваші SMS, він матиме змогу зайти у ваш обліковий запис Telegram, прочитати історію переписки та писати від вашого імені.

  Щоб захиститися від подібної атаки, потрібно налаштувати двофакторну аутентифікацію. Це означає, що для входу на новому мобільному пристрої вам треба буде ввести не лише код із SMS, але й пароль, який придумали та знаєте тільки ви.

  Отже, зловмисник, що клонував вашу SIM-карту або перехопив SMS, не зможе зайти у ваш месенджер, якщо не знатиме пароля. І навпаки, якщо зловмисник дізнався ваш пароль, але не має змоги отримати код входу з SMS, він також не зможе увійти до вашого облікового запису.

  Яким чином налаштувати двофакторну аутентифікацію у Telegram?

  Двофакторна аутентифікація

  Щоб почати використовувати WhatsApp на новому мобільному пристрої, вам треба ввести код із SMS, який ви отримаєте на свій телефонний номер.

  Якщо зловмисник може зробити копію вашої SIM-карти або перехоплювати ваші SMS, він матиме змогу зайти у ваш обліковий запис WhatsApp та писати від вашого імені.

  Щоб захиститися від подібної атаки, потрібно налаштувати двофакторну аутентифікацію. Це означає, що для входу на новому мобільному пристрої вам треба буде ввести не лише код із SMS, але й PIN-код, який придумали та знаєте тільки ви.

  Отже, зловмисник, що клонував вашу SIM-карту або перехопив SMS, не зможе зайти у ваш месенджер, якщо не знатиме PIN-коду. І навпаки, якщо зловмисник дізнався ваш PIN-код, але не має змоги отримати код входу з SMS, він також не зможе увійти до вашого облікового запису.

  Як налаштувати двофакторну аутентифікацію на WhatsApp?

  Двофакторна аутентифікація

  Для того, щоб почати використовувати Viber на новому пристрої, вам треба ввести код з SMS, який ви отримаєте на свій телефонний номер. Якщо зловмисник може зробити копію вашої SIM-карти або перехоплювати ваші SMS, він матиме змогу зайти у ваш обліковий запис Viber та писати від вашого імені. Для того, щоб захиститися від подібної атаки, месенджери використовують двофакторну аутентифікацію. На жаль, наразі Viber не підтримує такої функції.

  Двофакторна автентифікація

  Двофакторна автентифікація — додатковий рівень захисту для вашого облікового запису на випадок, якщо зловмисник якимось чином дізнається (підгляне, вгадає тощо) ваш пароль.

  Вона передбачає, що при вході в обліковий запис з нового пристрою та браузера Facebook, окрім пароля, вимагатиме додаткове підтвердження вашої ідентичності. Таким підтвердженням може бути sms з одноразовим кодом; додаток для смартфона (iOS або Android), який автоматично генеруватиме такі коди; набір із 10 одноразових резервних кодів, які ви можете роздрукувати чи переписати в блокнот; фізичний ключ безпеки, який треба вставляти в USB-порт, наприклад, YubiKey.

  Якщо зловмисник знає ваш пароль, не маючи другого фактора (якогось із перерахованих вище), він не зможе зайти у ваш обліковий запис. І навпаки: маючи лише другий фактор, зловмисник не отримає доступу до вашого облікового запису — йому потрібно буде також дізнатись ваш пароль.

  Як налаштувати двофакторну автентифікацію на Facebook?

  1. У вікні Facebook натисніть чорну стрілочку у правому верхньому куті, а в меню, що з’явиться, оберіть «Налаштування та конфіденційність» >> «Налаштування».

  2. На сторінці, яка відкриється, оберіть вкладку «Безпека й авторизація». Прогортайте сторінку вниз, поки не побачите напис «Використання двоетапної перевірки». Натисніть на кнопку «Редагувати». Також це можна зробити за посиланням: https://www.facebook.com/security/2fac/settings/

  3. Ви побачите вікно з поясненням, що таке двофакторна автентифікація, а нижче Facebook пропонує способи захисту: sms-повідомлення або додаток. Коли ви обираєте один із способів автентифікації, іноді Facebook може попросити ввести пароль, щоб переконатись, що це справді ви, а не зловмисник, що сів за ваш комп’ютер, поки ви вийшли за кавою.

  4. Для того, щоб отримувати другий фактор за допомогою sms-повідомлення, обираємо опцію «SMS» та натискаємо «Далі».

  Якщо у вас прикріплено номер телефону – обираєте його або ж можете обрати інший номер телефону. У наступному вікні вводимо свій номер телефона, на який прийде код підтвердження. Вводимо цей код у наступному вікні.

  Двофакторну аутентифікацію увімкнуто! Тепер щоразу при вході з нового браузера вам треба буде вводити і пароль, і код із sms. Утім sms не є ані найзручнішим, ані найбезпечнішим способом отримувати другий фактор. Ось чому зараз ми розглянемо альтернативні способи.

  Генератор кодів Google — це додаток для смартфона (Android чи iOS), що генеруватиме коди другого фактора прямо на вашому телефоні, не потребуючи для цього з’єднання з мобільним оператором.

  1. Щоб генерувати коди за допомогою додатка на телефоні, спершу треба встановити додаток «Генератор кодів Google» на ваш смартфон: з Google Play для Android або з App Store для iOS.

  2. Після цього у вікні налаштування двофакторної аутентифікації знаходимо опцію «Додаток для автентифікації» та натискаємо «Налаштувати». На екрані з’явиться QR-код. Відкрийте додаток «Google Authenticator» на своєму смартфоні та відскануйте QR-код. У додатку з’явиться рядок із назвою вашого облікового запису та кодом із шести цифр, який буде оновлюватися кожні 30 секунд. На екрані комп’ютера натисніть «Далі», а в новому вікні введіть шестизначний код з додатка та натисніть «Далі».

  Готово! Тепер ви можете використовувати додаток на смартфоні для отримання другого фактора!

  Після цього слід неодмінно згенерувати резервні коди відновлення.

  Увага! Якщо ви втратите телефон, на якому налаштований другий фактор (sms, генератор кодів тощо), та не маєте довірених пристроїв, резервні коди — це єдиний спосіб увійти у свій обліковий запис.

  Щоб отримати резервні коди, у вікні налаштування двофакторної аутентифікації знайдіть опцію «Коди відновлення» та натисніть «Налаштувати». Facebook попросить вас ввести пароль. Після цього на екрані з’являться 10 восьмизначних кодів. Кожен із них можна використати один раз як другий фактор для входу у свій обліковий запис. Після того, як ви використали код, він стає неактивним. У будь-який момент ви можете згенерувати новий набір із 10 кодів, але тоді всі невикористані коди зі старого набору стають неактивними. Коди можна роздрукувати, завантажити як файл або переписати та зберігати в надійному місці.

  Також це можна зробити за посиланням: https://www.facebook.com/security/2fac/factors/recovery-code/

  Отже, тепер щоразу при вході в обліковий запис Facebook з недовірених пристроїв вам треба буде вводити і пароль, і другий фактор. За замовчуванням вам пропонуватиметься один спосіб (наприклад, Генератор кодів Google), однак якщо цей спосіб вам зараз недоступний, ви можете натиснути на «Need another way to authenticate?» («Потрібен інший спосіб аутентифікації?») і обрати будь-який зі способів отримання другого фактора, який ви попередньо налаштували.

  Що таке довірений пристрій, про який згадувалось вище? Пристрій вважається довіреним, якщо при першому вході в обліковий запис з браузера ви обрали опцію надалі не запитувати другий фактор. Для Facebook це означає, що під час входу ви обрали опцію «Зберегти браузер». Це може бути зручно, однак не варто робити довіреними пристрої, якими користується ще хтось, крім вас.

  У будь-який момент ви можете видалити всі довірені пристрої. Для цього слід прогорнути донизу вікно «Безпека й авторизація», знайти розділ «Авторизовані входи» та натиснути «Переглянути». Тут же ви можете прибрати пристрій з переліку довірених.

  Двофакторна аутентифікація

  Для захисту облікового запису Dropbox від зламу потрібно налаштувати двофакторну аутентифікацію.  При кожному вході на веб-сайт Dropbox чи під’єднання з нового пристрою потрібно буде, окрім пароля, ввести код безпеки, який буде відправлений вам в смс або згенерований спеціальним генератором кодів.

  1. Натисніть на зображення аватару в правому верхньому куті сторінки та виберіть Налаштування.

  2. В меню Налаштування – Загальні можна змінити ім’я, електронну адресу чи мову інтерфейсу. Виберіть вкладку Безпека.

  3. В меню Налаштування – Безпека виберіть Двоетапна перевірка – Увімкнути.

  4. Виберіть З чого розпочати.Введіть пароль до облікового запису Dropbox та натисніть Далі

  5. Dropbox пропонує декілька варіантів використання Двоетапної перевірки: за допомогою смс або Генератора кодів. Якщо на вашу думку вам достатньо коду з смс – оберіть Використовувати текстові повідомлення. Якщо ж серед ваших потенційних загроз може бути перехоплення смс – оберіть Використовувати програму для мобільних пристроїв та натисніть Далі.

  6. На мобільному пристрої відкрийте App Store (для iOS пристроїв) або Play Market (для Android пристроїв), знайдіть та встановіть програму Google Authenticator.

  7. На мобільному пристрої запустіть програму Google Authenticator та натисніть значок Додати і оберіть Сканувати штрихкод. Якщо не вдається відсканувати штрихкод, можете ввести його вручну. Для цього потрібно на комп’ютері обрати Ввести секретний ключ вручну, а на мобільному пристрої натиснути значок Додати – Ввести вручну. Введіть зрозумілу назву облікового запису, напр. Dropbox та введіть запропонований секретний ключ.

  8. Після цього, програма Google Authenticator генеруватиме коди Двоетапної перевірки, коди змінюються кожні 30 секунд.

  9. На комп’ютері введіть 6-значний код згенерований на мобільному пристрої та натисніть Далі.

  10. В наступному вікні можете ввести свій номер телефону, як резервний варіант Двоетапної перевірки.

  11. Важливо, обов’язково збережіть одноразові резервні коди за межами мобільного пристрою або комп’ютера. Вони знадобляться, якщо ваш мобільний буде недоступний. Як варіант роздрукуйте їх і покладіть у безпечному місці. Натисніть Далі.

  13. У меню Налаштування – Безпека ви побачите всі варіанти Двоетапної перевірки і за потреби можете їх змінити.

  Двофакторна аутентифікація

  Двофакторна аутентифікація — додатковий рівень захисту для вашого облікового запису на випадок, якщо зловмисник якимось чином дізнається (підгляне, вгадає тощо) ваш пароль.

  Вона передбачає, що при вході в обліковий запис з нового пристрою та браузера Twitter, окрім пароля, вимагатиме додаткове підтвердження вашої ідентичності. Таким підтвердженням може бути sms з одноразовим кодом; додаток для смартфона (iOS або Android), який автоматично генеруватиме такі коди; один резервний код відновлення, який ви можете роздрукувати чи переписати в блокнот; фізичний ключ безпеки, який треба вставляти в USB-порт, наприклад, YubiKey.

  Якщо зловмисник знає ваш пароль, не маючи другого фактора (якогось із перерахованих вище), він не зможе зайти у ваш обліковий запис. І навпаки: маючи лише другий фактор, зловмисник не отримає доступу до вашого облікового запису, йому потрібно буде також дізнатись ваш пароль.

  Як налаштувати двофакторну аутентифікацію на Twitter?

  1. Клікніть на зображення профілю та в меню, що з’явиться, оберіть «Налаштування та конфіденційність». Також у налаштування можна потрапити за посиланням: https://twitter.com/settings/account.

  2. У вікні, що відкриється, вам потрібна вкладка «Профіль» (вона відкривається першою). У розділі «Безпека» знайдіть пункт «Підтвердження входу» та натисніть на кнопку «Налаштуйте підтвердження входу». У вікні з поясненням, як працює двофакторна аутентифікація, натисніть «Почати». Twitter надішле вам код на номер телефону, що прив’язаний до вашого акаунта. У наступному вікні введіть отриманий код.

  Двофакторну аутентифікацію увімкнуто! Тепер щоразу при вході з нового браузера вам треба буде вводити і пароль, і код із sms. Утім sms не є ані найзручнішим, ані найбезпечнішим способом отримувати другий фактор. Ось чому зараз ми розглянемо альтернативні способи.

  Генератор кодів Google — це додаток для смартфона (Android чи iOS), що генеруватиме коди другого фактору прямо на вашому телефоні, не потребуючи для цього з’єднання з мобільним оператором.

  1. Щоб генерувати коди за допомогою додатка на телефоні, спершу слід встановити додаток «Генератор кодів Google» на ваш смартфон: з Google Play для Android або з App Store для iOS.

  2. Після цього у вікні налаштування двофакторної аутентифікації Twitter треба знайти пункт «Мобільний додаток безпеки» та натиснути «Налаштувати». У вікні, що з’явиться, натисніть кнопку «Почати». На екрані з’явиться QR-код. Відкрийте додаток «Google Authenticator» на своєму смартфоні та відскануйте QR-код. У додатку з’явиться рядок із назвою вашого облікового запису та кодом із шести цифр, який буде оновлюватись кожні 30 секунд. На екрані комп’ютера натисніть «Далі», а в новому вікні введіть шестизначний код з додатка та натисніть «Підтвердити».

  Готово! Тепер ви можете використовувати додаток на смартфоні для отримання другого фактора!

  Після цього слід неодмінно згенерувати резервний код відновлення.

  Увага! Якщо ви втратите телефон, на якому налаштований другий фактор (sms, генератор кодів тощо), та не маєте довірених пристроїв, резервні коди — це єдиний спосіб увійти у свій обліковий запис.

  Twitter уже мав вам запропонувати зберегти резервний код одразу після увімкнення двофакторної аутентифікації, але якщо ви його не зберегли, зараз це варто зробити.

  У вікні налаштування двофакторної аутентифікації знайдіть пункт «Код відновлення даних» та натисніть на кнопку «Отримати код відновлення даних». Після цього на екрані з’явиться код із 12 символів. Його можна використати один раз як другий фактор для входу у свій обліковий запис. Після того, як ви використали код, він стає неактивним. У будь-який момент ви можете згенерувати новий код, при цьому старий код стає неактивним. Код можна роздрукувати або переписати та зберігати в надійному місці.

  Отже, тепер щоразу при вході в обліковий запис Twitter вам треба буде вводити і пароль, і другий фактор. За замовчуванням вам пропонуватиметься один спосіб (наприклад, sms із кодом), однак якщо цей спосіб вам зараз недоступний, ви можете натиснути на «Вибрати інший спосіб підтвердження» і обрати будь-який зі способів отримання другого фактора, який ви попередньо налаштували.