Сповістити про помилку
[contact-form-7 id="969" title="Сповістити про помилку"]
Ми поважаємо Ваше право на захист персональних даних, тому вказана тут інформація буде використана нами виключно для розгляду та відповіді на Ваш запит. Ваші контакти ніколи не будуть передані третім особам.
Дякуємо!
Ми отримали Вашого листа. Ознайомимося і відповімо як тільки дійдуть лапи!

Фішинг росіян із «запитом від СБУ»

Gmail
Оновлено

Зловмисники надсилають запит начебто від Центрального управління СБУ. У тілі листа пишуть, що проти отримувача ведеться кримінальне провадження, тому особа має надати певну інформацію. Якщо отримувач цього не зробить, його викличуть на допит. 

Ці листи містять орфографічні помилки і складні формулювання. Виглядає так, ніби тексти згенеровані певною програмою.

Окрім цього, у вкладенні до листа зловмисники додають файл із розширенням .zip. Якщо завантажити та розархівувати цей файл, ви отримаєте доступ до запароленого RAR-архіву і текстового файлу з кодом, який є паролем до цього архіву. У самому архіві знаходиться файл «Запит документів.exe» з іконкою документа Word.

Росіяни вже не вперше використовують запаролені архіви, адже системи безпеки поштових сервісів не можуть перевірити їх на наявність шкідливого програмного забезпечення. Раніше схожі листи з архівованим ШПЗ надсилалися від імені Укртелекому, а також Словʼянського і Печерського районних судів.

Відкриття вищезгаданого файлу запускає скрипт, який завантажує програму-шпигуна, за допомогою чого зловмисники отримують віддалений доступ до комп’ютера жертви. Окрім цього, зловмисники мають змогу робити знімки екрана, вмикати запис мікрофона, перехоплювати введення тексту з клавіатури та ін. Завантажена програма встановлює зв’язок із віддаленим сервером у Москві.

Цей інцидент схожий на інші, про які раніше повідомляла команда CERT-UA.

Наразі ми спостерігаємо, що цими листами зловмисники в першу чергу таргетують державний сектор, але ймовірно можуть поширювати їх також і на громадські організації та медіа. Якщо вам надходив такий або схожий лист, надішліть його оригінал нам на пошту [email protected].

Дивіться також

Усi фішинги
Фішинг: “Судовий запит №”