Пароль до облікового запису

Пароль — це найперший рівень захисту вашого облікового запису. Більшість сервісів не дадуть вам змоги зареєструвати обліковий запис без пароля.

Надійний пароль має відповідати кільком вимогам:

  • унікальний — один і той самий пароль не має використовуватись для інших облікових записів (пошти, інших соцмереж, форумів тощо);
  • не містить інформації про вас, яку легко дізнатись (імена близьких людей, рік народження, телефон тощо);
  • довжина — не менше 8 символів (а краще 12+).

Якщо ви маєте сумніви в надійності свого пароля або маєте підстави вважати, що його дізнались зловмисники, варто змінити пароль на більш надійний.

Увага! При зміні паролів найважливіше — не забути свій новостворений пароль! Таке трапляється частіше, ніж може здаватися 🙂 Подумайте, як від цього вберегтися. Наприклад, можна записати новий пароль і зберігати в надійному місці, поки ви не переконаєтесь, що запам’ятали його.

Як змінити пароль до облікового запису LinkedIn?

У верхньому меню знаходите свою аватарку → Натискаєте на “Профіль” → Налаштування та конфіденційність → Вхід і безпека → Змінити пароль.

Забули пароль?

Якщо ви забули свій пароль, ви можете його змінити у цьому ж меню. Для цього потрібно мати доступ до способів відновлення — електронної пошти або номеру телефону.

Якщо ви не маєте доступу до облікового запису, ви можете змінити пароль під час спроби входу:

Резервні копії Facebook Messenger

Наскрізне шифрування надає більшої безпеки та захисту вашим повідомленням і викликами у розмові так, що їх можуть побачити, почути чи прочитати тільки дві особи: ви і ваш співрозмовник.

Коли ви надсилаєте повідомлення в розмові з наскрізним шифруванням, ваш пристрій блокує повідомлення під час передачі. Це повідомлення може бути розблоковано тільки тим пристроєм, який має один зі спеціальних ключів для цієї розмови. Те саме стосується й вмісту ваших відео- й аудіорозмов. Ніхто, навіть Facebook, не може прочитати ваші повідомлення або прослухати ваші дзвінки, крім користувачів, у яких є такі ключі.

Оскільки інформація у чатах із наскрізним шифруванням зберігається лише на пристроях користувачів, це може призвести до втрати історії переписки або незручностей при використанні кількох пристроїв. Для цього Facebook пропонує зберігати історію на своїх серверах за допомогою PIN-коду або 40-значного ключа шифрування. Також історія може зберігатися на самому пристрої або у хмарному сховищі iCloud для користувачів iPhone і Google Drive для Android.

Увімкнути безпечне зберігання
Відкрийте Messenger і клацніть ≡  поблизу свого фото профіль зверху ліворуч → Налаштування → Конфіденційність і безпека → Чати з наскрізним шифруванням → Сховище повідомлень.

Тут ви можете увімкнути безпечне зберігання. Використання облікового запису Google на мобільних пристроях Android або облікового запису Apple на мобільних пристроях iOS дозволить вам увійти без необхідності вводити PIN-код. В іншому випадку ви можете вибрати PIN-код або код із 40 символів або зберігати резервну копію лише на своєму пристрої.

Якщо ви створювали PIN-код і забули його, ви можете його змінити.  Він знадобиться вам, щоб відновити ваші чати в безпечному сховищі на новому пристрої.

Двофакторна автентифікація

Двофакторна автентифікація (2FA) — це додатковий рівень захисту для вашого облікового запису на випадок, якщо зловмисник якимось чином дізнається ваш пароль (наприклад, підгляне або вгадає його).

Після увімкнення 2FA при вході в обліковий запис у ChatGPT з нового пристрою чи браузера, окрім пароля, система вимагатиме додаткове підтвердження вашої особи. Для цього можна використовувати мобільний додаток (наприклад Google Authenticator для iOS або Android), який автоматично генерує коди, або резервний код, який ви можете роздрукувати чи зберегти в захищеному місці, окремо від телефону.

Таким чином, навіть якщо зловмисник дізнається ваш пароль, він не зможе увійти до облікового запису без другого фактора. І навпаки, маючи лише другий фактор, але не знаючи пароля, зловмисник також не зможе отримати доступ до вашого облікового запису.

Як налаштувати двофакторну автентифікацію у ChatGPT?

У правому верхньому куті натисніть на свою аватарку та перейдіть у пункт «Налаштування».

У лівій частині вікна оберіть «Безпека», а у правій натисніть «Увімкнути» навпроти «Багатофакторна автентифікація».

Після цього відкриється нова сторінка у браузері, де необхідно повторно увійти у свій акаунт, вказавши пошту та пароль, та натиснути «Продовжити».

На екрані з’явиться QR-код. Відкрийте додаток Google Authenticator на своєму смартфоні, натисніть на «+» у куті дисплею та відскануйте QR-код (звичайною камерою цей код не сканується, лише через додаток).

У додатку побачите рядок із назвою вашого облікового запису та кодом із шести цифр, який буде оновлюватися кожні 30 секунд. Введіть шестизначний код із додатка у відповідному полі в браузері та натисніть «Продовжити».

Після цього необхідно скопіювати та зберегти код відновлення. Він може знадобитися, якщо ви втратите доступ до додатка Google Authenticator або до пристрою.

Після збереження коду необхідно поставити галочку підтвердження та натиснути «Продовжити».

Увага! Якщо ви втратите телефон, на якому налаштований другий фактор, резервний код буде єдиним способом увійти у свій обліковий запис.

Після цього ви побачите сповіщення, що двоетапна перевірка увімкнена на цьому акаунті.

Режим карантину

Режим карантину — це додаткова функція захисту від шкідливого програмного забезпечення.

Apple рекомендує вмикати його користувачам, у яких є ризик зараження ШПЗ від «приватних компаній, що розробляють за держзамовленням шпигунське програмне забезпечення». В українському контексті ми рекомендуємо вмикати режим карантину журналістам-розслідувачам та правозахисникам. 

Втім, режим карантину не рекомендують вмикати всім, адже він обмежує деякі функції, зокрема: 

  • вимикає 2G звʼязок для безпечнішого зʼєднання. Однак під час блекаутів, коли погіршується звʼязок, його може зовсім не бути, якщо у вас увімкненений режим карантину;
  • вимикає всі трекери на сайтах, адже вони можуть бути потенційно шкідливими. Оскільки трекери можуть бути на різних кнопках та зображеннях, користування сайтами стає менш зручним. Наприклад, можуть не відображатися фото товарів в онлайн-магазинах;
  • можуть не відкриватися деякі файли, наприклад, PDF з посиланнями всередині; 
  • якщо у вас сімейний план підписки на iCloud+, у вас не працюватимуть спільні альбоми. 

Детальніше про обмеження режиму карантину можете прочитати на сайті Apple.

Водночас ці обмеження можна вимкнути для певних сайтів і додатків. Але варто памʼятати, що чим більше сайтів і додатків ви вимкнете, тим менше захисту матимете.

Як увімкнути режим карантину:

Відкрийте Налаштування > Перейдіть в меню Приватність і безпека > прогорніть нижче > Знайдіть пункт Режим карантину > Натисніть Увімкнути та перезавантажити.

Як налаштовувати режим карантину для програм?

Коли ви увімкнете режиму карантину і будете відкривати будь-які програми, ви бачитимете сповіщення, що режим карантину увімкнено. Після цих сповіщень додатки будуть додані у перелік програм, для яких можна вмикати чи вимикати режим карантину.

Щоб вимкнути або увімкнути режим карантину у певній програмі, перейдіть в Налаштування і відкрийте меню Приватність і безпека. Перейдіть до пункту Режим карантину > Натисніть Конфігурувати вебперегляд > Оберіть програму, для якої потрібно вимкнути або увімкнути режим карантину. 

Розглянемо ситуацію, що в режимі карантину додаток Gmail не відображає якийсь документ. У вас є декілька варіантів:

  • змиритися з цим обмеженням і відкрити файл на компʼютері.
  • тимчасово вимкнути режим карантину для цього додатку.
  • зовсім вимкнути режим карантину для Gmail.

Обираючи будь-який варіант, памʼятайте наше правило: чим більше сайтів і додатків ми вимикаємо, тим менш ефективно працює захист режиму карантину.

Як налаштовувати режим карантину для сайтів у браузері?

Важливо зазначити, що керувати режимом карантину можна лише в браузері Safari.

Відкрийте Safari > Поруч з адресним рядком натисніть Аа > Оберіть Параметри вебсайту > Режим карантину > Вимкнути.

Перенесення Signal: з iOS на iOS

Оскільки історія бесід Signal зберігається локально на пристрої, сервіс дає можливість перенести історію чатів з одного пристрою на інший, наприклад, коли ви змінюєте смартфон. Це відрізняється від резервного копіювання, адже для перенесення чатів вам необхідно мати обидва робочі пристрої поруч.

Як перенести дані з iOS на iOS?
  • Спершу підʼєднайте обидва пристрої до живлення та мережі Wi-Fi.
  • Переконайтесь, що на обох пристроях встановлена остання версія Signal.
  • Також на обох пристроях потрібно увімкнути Локальну мережу: Налаштування → Signal → Локальна мережа → Увімкнути.

Почніть входити у свій акаунт Signal на новому девайсі. Після SMS-підтвердження та PIN-коду сервіс запропонує вам зареєструватися без перенесення або перенести дані. Оберіть другий варіант, після чого на екрані зʼявиться QR-код, який необхідно буде відсканувати старим пристроєм.

Тепер на вашому старому пристрої зʼявиться вікно з пропозицією перенести дані. Натисніть «Далі» та проскануйте QR-код, який зʼявився на новому пристрої. Після цього почнеться перенесення даних.

Під час перенесення важливо тримати телефони поруч та не виходити з Signal. Однак навіть якщо під час перенесення станеться збій, ви зможете продовжити його або почати спочатку.

Перенесення WhatsApp: з iOS на iOS

Оскільки історія бесід WhatsApp зберігається локально на пристрої, сервіс дає можливість перенести історію чатів з одного пристрою на інший, наприклад, коли ви змінюєте смартфон. Це відрізняється від резервного копіювання, адже для перенесення чатів вам необхідно мати обидва робочі пристрої поруч.

Як перенести дані з iOS на iOS?
  • Спершу підʼєднайте обидва пристрої до живлення та мережі Wi-Fi.
  • Переконайтесь, що на обох пристроях встановлена остання версія WhatsApp.
  • Також на обох пристроях потрібно увімкнути Локальну мережу: Налаштування → WhatsApp → Локальна мережа → Увімкнути.

Відкрийте WhatsApp на старому пристрої. Перейдіть у Налаштування → Бесіди → Перенесення даних на iPhone.

Відкрийте WhatsApp на новому пристрої й увійдіть у свій акаунт. Після цього додаток запропонує вам відсканувати QR-код, щоб перенести дані.

Під час перенесення важливо тримати телефони поруч та не виходити з WhatsApp. Однак навіть якщо під час перенесення станеться збій, ви зможете продовжити його або почати спочатку.

Приховування IP-адреси під час дзвінків

Для покращення звʼязку у месенджерах надається можливість напряму звʼязуватися з користувачем при дзвінках. У такому разі якщо зловмисник перехопить трафік, він зможе дізнатися вашу IP-адресу або людини, з якою ви спілкуєтесь. Також ваша IP-адреса може бути доступна абоненту, якому ви телефонуєте.

Якщо вам важливо захистити свою IP-адресу, потрібно вимкнути одноранговий звʼязок. Це налаштування конфіденційності працює, передаючи всі ваші дзвінки через сервери Viber. 

Як вимкнути одноранговий звʼязок?

Додатково → Параметри → Конфіденційність  → (гортаємо нижче) →  Одноранговий звʼязок.

Приховування IP-адреси під час дзвінків

Для покращення звʼязку у месенджерах надається можливість напряму звʼязуватися з користувачем при дзвінках. У такому разі якщо зловмисник перехопить трафік, він зможе дізнатися вашу IP-адресу або людини, з якою ви спілкуєтесь. Також ваша IP-адреса може бути доступна абоненту, якому ви телефонуєте.

Якщо вам важливо захистити свою IP-адресу, потрібно вимкнути peer-to-peer. Це налаштування конфіденційності працює, передаючи всі ваші дзвінки через сервери Telegram. 

Як вимкнути peer-to-peer?

Налаштування → Приватність і безпека → Виклики → Peer-to-peer → Ніколи.

Приховування IP-адреси під час дзвінків

Для покращення звʼязку у месенджерах надається можливість напряму звʼязуватися з користувачем при дзвінках. У такому разі якщо зловмисник перехопить трафік, він зможе дізнатися вашу IP-адресу або людини, з якою ви спілкуєтесь. Також ваша IP-адреса може бути доступна абоненту, якому ви телефонуєте.

Якщо вам важливо захистити свою IP-адресу, потрібно увімкнути ретрансляцію дзвінків. Це налаштування конфіденційності працює, передаючи всі ваші дзвінки через сервери Signal.

Як увімкнути ретрансляцію дзвінків?

Налаштування Конфіденційність → (гортаємо до самого низу) Додаткові функції → Завжди ретранслювати дзвінки.

Приховування IP-адреси під час дзвінків

Для покращення звʼязку у месенджерах надається можливість напряму звʼязуватися з користувачем при дзвінках. У такому разі якщо зловмисник перехопить трафік, він зможе дізнатися вашу IP-адресу або людини, з якою ви спілкуєтесь. Також ваша IP-адреса може бути доступна абоненту, якому ви телефонуєте.

Якщо вам важливо захистити свою IP-адресу, потрібно увімкнути “захист IP-адреси”. Це налаштування конфіденційності працює, передаючи всі ваші дзвінки через сервери Whatsapp.

Як увімкнути захист IP-адреси?

Налаштування Конфіденційність → (гортаємо до самого низу) Додаткові → Захистити IP-адресу під час дзвінка.