Сповістити про помилку
[contact-form-7 id="969" title="Сповістити про помилку"]
Ми поважаємо Ваше право на захист персональних даних, тому вказана тут інформація буде використана нами виключно для розгляду та відповіді на Ваш запит. Ваші контакти ніколи не будуть передані третім особам.
Дякуємо!
Ми отримали Вашого листа. Ознайомимося і відповімо як тільки дійдуть лапи!

Хвиля фінансових фішингів

Оновлено

Упродовж декількох місяців Лабораторія цифрової безпеки спостерігає хвилі фінансових фішингів з боку російських хакерських угрупувань.

Повідомлення ймовірно таргетовані на бухгалтерів, керівників організацій та ФОПів. Листи відрізняються за змістом і розширенням доданих файлів (у більшості випадків це PDF, однак траплялись й інші файли), але в цілому досить схожі між собою. Якщо клікнути на посилання у файлі або запустити його після завантаження, то, з високою імовірністю, на компʼютер з OС Windows автоматично завантажиться і встановиться шкідлива програма для віддаленого доступу.

Приклади фішингових листів

1. Повідомлення від фінансово вмотивованого хакерського угруповання UAC-0050, однією з цілей якого може бути доступ до банківських рахунків.

2. Фішингові листи з імітацією Ощадбанку.

3. Фішингові листи з імітацією Вчасно та Райффайзен Банку.

Як захиститися?

1. Попередьте колег і близьких про такий фішинг. Особливо наголосіть не відкривати запаролені архіви і посилання у PDF-файлах.
2. Переконайтесь, що у вас на компʼютерах встановлена актуальна ліцензійна версія Windows 11.
3. Якщо ви відповідальні за проведення онлайн-платежів в організації, налаштуйте додаткові ключі для схвалення таких платежів. Наприклад, бухгалтер + директор, щоб у випадку компрометації одного компʼютера зменшити ризик виведення коштів з рахунків організації. Такий підхід потребує більших витрат часу з боку директора, але й водночас збільшує контроль.